حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی:سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی»آرزوهای بزرگ فراروی ایران با همکاری و اعتماد متقابل دولت و ملت دست یافتنی است)

معرفي حوزه

 

نام مدرسه: مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها

تاسیس : سال 1347

مساحت وزیر بنا : 400متر مربع (بین چهار راه لشگر و فلکه عدل خمینی- امام خمینی 48 ) که در مدت زمان کوتاهی با تلاش هیئت موسس و تشکیل هیئت امناءاز معتمدین محل توانست ساختمان اولیه را با زیر بنایی به مساحت حدود 700متر مربع بنا نماید و به مرور زمان با توسعه فعالیت همه جانبه اقدام به افزایش تعداد کلاسها و توسعه فضای آموزشی داخل آن نماید.وهم اکنون به دلیل گستردگی فعالیت ها و کمبود فضا مکانی را نیز در نزدیکی مدرسه در 4 طبقه (8 واحد )  اجاره نموده است .

سابقه فعالیت  قبل از انقلاب :

این مدرسه ازمدارس پیشکسوت در استان خراسان بزرگ به شمار می رود که پس از مدرسه علمیه عصمتیه ( سال 1340)ومدرسه علمیه نرجس(سال 1345) به عنوان سومین مدرسه (1347سال ) فعالیت خود را آغاز نمود .

این مدرسه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان مهمترین پایگاه انقلاب بانوان ومرجع زنان انقلابی اولین حرکت زنان در مشهد مقدس وتوسط مدیریت این مدرسه سرکار خانم مقدسی و تربیت یافتگان وی انجام شد و در جهت آگاهی بانوان و ارتقاءبنیه علمی و بینش سیاسی آنان نقش اول را به عهده داشت واین مدرسه  اولین مرکزی بود که با تاسیس دوره یک ساله وبرگزاری دوره های تابستانی و غیره در مکانهای مختلف شهر به صورت مخفیانه به تربیت نیروهلای انقلابی پر داخت به گونه ای که شدیداًمورد حساسیت و تهدیدات مکرررساواک قرار گرفت و مدیریت مدرسه وجمعی از تربیت یافته گان آن زندانی شدند .

 

هیئت موسس

حجه الاسلام حاج آقای موسوی خراسانی جهان آبادی و سرکار خانم صدیقه مقدسی

 

معرفی موسسین


حاج آقای موسوی خراسانی جهان آبادی متولد 1320امام جماعت محترم مسجد الرضا ( واقع در بین چهار راه لشگر و استانداری )

که با همت و تلاش بسیار و حمایت و همراهی مردم و معتمدین محل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی موفق به ساخت این مسجد شدند و با آغاز جریان انقلاب با هدایت و رهبری عالمانه ایشان این مسجد به پایگاهی مهم در جهت رشد و شکوفایی انقلاب عظیم اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه ) گردیده و مرکزی جهت فعالیت انقلابیون شد تا جاییکه ساواک مکرراًبه تهدید ایشان پرداخت و نهایتاًاقدام به زندانی کردن وی نمود .ایشان به اتفاق سرکار خانم مقدسی اقدام به تاسیس مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها نمودند و با پیروزی انقلاب اسلامی در اولین دوره انتخابات مجلس بعنوان نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده و به مدت 4 سال در این سنگر مشغول به خدمت بودند و پس از آن به استخدام وزارت امور خارجه در آمده و مدت 17 سال در دفتر مطالعات مسئولیت داشتند ودر این مدت ماموریتهای متعددی در کشورهای مختلف بعهده ایشان گذاشته شد و مدتی بعنوان سفیر ایران در یکی از کشورهای آفریقایی مشغول خدمت بودند و اکنون نیز اضافه برمطالعات و امور نوشتاری ،امامت مسجد الرضا و ریاست هیئت موسس مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها را بعهده دارند و بنیانگذار پژوهشکده نهج البلاغه  (مشهد –چهارراه لشگر – انقلاب اسلامی4 – پژوهشکده تخصصی نهج البلاغه) می باشند.

سرکار خانم مقدسی عضو موسس و مدیر مسئول مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها صبیه بزرگوار حضرت آیت الله حاج شیخ ابوالحسن شیرازی امام جمعه فقیه مشهد (رحمه الله علیه ) و از نوادگان حضرت آیت الله بروجردی نجفی (رحمه الله علیه )،خواهر زاده حضرت آیت الله شهید حاج شیخ مرتضی بروجردی و همسر حجه الاسلام والمسلمین  حاج آقای موسوی خراسانی

ایشان پس از تحصیلات رسمی در محضر اساتید بزرگواری چون حضرت آیت الله صالحی به آموزش دروس ادبیات عرب در خدمت پدر بزرگوار شان حضرت آیت الله شیرازی به فراگیری فقه و اصول تاحدود کفایتین پرداختند و در ادامه تحصیلات دروس خارج فقه واصول از محضر اساتید بزرگوار دیگری بهره جستند وهمزمان از سنین جوانی وارد امر تدریس شده و از سن 20سالکی به تدریس ادبیات عرب،متطق ،فقه،اصول ،تفسیر اخلاق و سایر کتب حوزوی پرداختند و حدود 45سال در حوزه های علمیه مختلف از جمله مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها درمشهد ،مدرسه عالی شهید مطهری و دانشگاه الزهرا (س) در تهران اشتغال به تدریس داشته اند .

سمتهای اجرایی ایشان:

20سال مدیرواستاد مدرسه عالی شهید مطهری در تهران

مدیر ومدرس مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها در مشهد مقدس

فعالیتهای اجتماعی وسیاسی ایشان :از قبل از انقلاب، رهبری حرکت انقلاب  زنان مشهد را به عهده داشتند که موجب ارتقاء آگاهی و حضور هر چه گسترده تر آنان در صحنه انقلاب شد ،ودبیر برگزاری  همایش و کنگره بین المللی و داخلی به مناسبت های مختلف از جمله سالگردهای ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و در برخی موارد ریاست هیئت علمی را به عهده داشته اند. ایشان هم اکنون در مقطع خارج فقه واصول ( دکتری) مشغول به تحصیل می باشند .

سابقه فعالیت های مدرسه پس از انقلاب اسلامی :

این مدرسه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همچنان به فعالیت های دینی ،علمی وفرهنگی  خود ادامه می دهد ودر جهت تربیت افراد مومن ومتعهد به اسلام وانقلاب وعالم به علوم دینی گام بر می داردو اکنون به صورت رسمی زیر نظر حوزه علمیه قم وحوزه علمیه خراسان در دو مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد به تربیت طلاب می پردازد .

 

 

هيئت امنا

 

 


*حاج آقای موسوی خراسانی جهان آبادی : متولد 1320امام جماعت محترم مسجد الرضا (واقع در بین چهار راه لشگر و استانداری )که با همت و تلاش بسیار و حمایت معتمدین محل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی موفق به ساخت این مسجد شدند و با آغاز جریان انقلاب با هدایت  عالمانه ایشان این مسجد به پایگاهی مهم  و مرکزی جهت فعالیت انقلابیون تبديل شد تا جايی که ساواک مکرراً به تهدید ایشان پرداخت و نهایتاً اقدام به زندانی کردن وی نمود


 *سرکار خانم مقدسی : صبیه بزرگوار حضرت آیت الله حاج شیخ ابوالحسن شیرازی امام جمعه فقید مشهد (رحمه الله علیه ) و از نوادگان حضرت آیت ا  لله بروجردی نجفی (رحمه الله علیه )،خواهر زاده حضرت آیت الله حاج شیخ مرتضی بروجردی و همسر حجه الاسلام والمسلمین  حاج آقای موسوی خراسانی . ایشان پس از تحصیلات رسمی در محضر اساتید بزرگواری چون حضرت آیت الله صالحی به آموزش دروس ادبیات عرب در خدمت پدر بزرگوار شان حضرت آیت الله شیرازی به فراگیری فقه و اصول تاحدود کفایتین پرداختند و در ادامه تحصیلات دروس خارج فقه واصول از محضر اساتید بزرگوار دیگری بهره جستند وهمزمان از سنین جوانی وارد امر تدریس شده و از سن 20سالکی به تدریس ادبیات عرب،متطق ،فقه،اصول ،تفسیر اخلاق و سایر کتب حوزوی پرداختند و حدود 45سال در حوزه های علمیه مختلف از جمله مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها درمشهد مدرسه عالی شهید مطهری و دانشگاه الزهرا (س) در تهران اشتغال به تدریس داشته اند .وهم اکنون در کنار فعالیتهای گسترده درمقطع درس خارج فقه واصول (دکتری )مشغول به تحصیل می باشند .

 

تعداد طلاب در حال تحصیل : 300طلبه اعم از رسمی وآزاد

تعداد اساتید حوزه : 40 استاد در بخش تحصیلات تکمیلی سطح 3 ،بخش سطح 2 وآزاد مشغول تدریس می باشند که اکثراً از طلاب فارغ التحصیل مدرسه ودارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند وبرخی هم اکنون در حال تحصیل در مقاطع بالاتر دروس خارج  (سطح4) ودکتری هستند .

تعداد واحد های کاری وتعداد کارمندان هر بخش  :

*ساختمان اصلی : دارای 6 کلاس درس و5 اتاق برای فضای اداری (دارای 22 کارمند )

1- سطح 2(کارشناسی ): شامل واحد های پژوهش- آموزش – فرهنگی – حسابداری -کتابخانه –روابط عمومی-خدمات  :17 نفر کارمند

2-بخش آزادمدرسه :شامل واحد های آموزش –فرهنگی -کتابخانه – خدمات : 5نفر کارمند

 

*ساختمان تحصیلات تکمیلی: در 4 طبقه ودارای 8 واحد (دارای 13 کارمند )

1-سطح 3(کارشناسی ارشد ): شامل واحد های مدیریت -پژوهش –آموزش – فرهنگی – کتابخانه :13 نفرکارمند

2-کارگاه های پژوهشی – تخصصی  علوم قرآنی ونهج البلاغه :از سال 1385 تاکنون فعالیت های خود را زیر نظر استاد پروازی (استاد جامعه الزهرای قم ) همه روزه با حضور اساتید وطلاب فارغ التحصیل ادامه می دهد وهم اکنون چندین کتاب آماده چاپ دارند .

3-مهد قرآن کوثر

فعالیت های جانبی مدرسه  :

برگزاری طرح های آموزشی (کلاس های علمی –هنری -قرآنی ) در طول سال ویژه کلیه مقاطع سنی  خواهران

برگزاری جلسات قرآن ودعای کمیل برای عموم خواهران

برگزاری مراسم های ویژه در طول سال ویژه کلیه خواهران (مراسم احیاء- سوگواری دهه محرم و)

شرکت در راهپیمایی ها ومناسبات

برگزاری همایش های بزرگ وفرا ملی :همایش تفکر مطهر – همایش فاطمه (س) تجلی ولایت و....

 

آدرس: چهارراه لشكر، خيابان امام خميني، امام خميني48

شماره تماس : 8525250- 8548789

نمابر: 8515154

سامانه پيامك: 09156501800 

سايت: www.islamshenasi.ir

پست الكترونيك : info@islamshenasi.ir

واحد پست الکترونیک
امور مشاوره moshaver@islamshenasi.ir
تحصیلات تکمیلی takmili@islamshenasi.ir
روابط عمومی info@islamshenasi.ir
مدير سايت مدرسه site@islamshenasi.ir
واحد مبلغین mobalegh@islamshenasi.ir

 

 

این مدرسه با توجه به استقبال گسترده طلاب وخواهران علاقمند به علوم معارف دینی هر روز بیش تر از گذشته به پیشرفت وارتقاءکمی وکیفی نیاز دارد ودر این راستا کمک خیرین وافراد نیکوکاررا می طلبد .

بی تردید لطف ورحمت الهی قرین راه بزرگ اندیشانی است که در این راه  متعالی دست خیر  وهمت والایی دارند.

 

ومن الله التوفیق

 

 
   
 

با سلام روند ثبت نام با داشتن

با سلام
روند ثبت نام با داشتن مدرک کارشناسی حقوق در این حوزه چگونه است،ایا نیاز به شرکت در ازمون خاصی هست یا خیر.
سپاس

با سلام خبری به بنده رسید در

با سلام خبری به بنده رسید در خصوص گشتن کیف و لباس طلاب حوزه علمیه به جهت اینکه چیزی گم شده بود نظر حقیر این است که شان طلبه بالاتر از این است که با این وضع او را نگه دارید و بازرسی بدنی اش کنید ولو اینکه این کار آنجا انجام شده باشد یک نفر انجام داده و نباید با احترام سایر افراد بازی کرد ضمنا بهتر این بود که آن شخصی که حالا هرچه را گم کرده توبیخ می کردید که مواظب وسایلش باشد.
و من الله التوفیق

حق با شماست. شان طلبه بالاتر

حق با شماست. شان طلبه بالاتر از این چیزهاست. اما طلبه هم باید دیدش بازتر از این حرف ها باشد ! یعنی وقتی کسی مهمان حوزه علمیه می شود و چیزی از کیفش گم می شود همه طلاب باید در پیدا شدن مقصر همکاری کنند تا چنین انگی،  شان طلبه را خدشه دار نکند.کوچکترین همکاری این بوده که اجازه دهند کیف همه از یک کنار گشته شود. تا سو تفاهمی پیش نیاید.

ممنون از اینکه ابهامات خود را با ما در میان می گذارید

انتقاد

سلام وخداقوت
چرارشته های تحصیلی روتوسایت نذاشتین وهمچنین شرایط وشیوه ی ورود به حوزه برای دانش آموزانی که تازه دیپلم میگیرن
لطفا جواب بدیدعجله دارم.خیلی ممنون

با سلام من کارشناسی مترجمی

با سلام من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم و دبیر حق التدریس آزاد هستم . خیلی دوست دارم در ان مدرسه تحصیل کنم. میخواستم بدانم باید چه کار کنم؟ ایا ازمون دارد؟ زمان و نحوه ثبت نام ان چطور است ؟ممنون

راهنمایی

سلام و عرض خسته نباشید.بنده سابقه هفت سال تحصیل در حوزه اصفهان و مدرک کارشناسی روانشناسی را دارا میباشم.و در ازمون بازپذیری حوزه ها هم قبول نشدم.ایا میتوانم برای اشتغال و یا ادامه تحصیل به این حوزه مراجعه نمایم.با تشکر.

با سلام من به تازگی در مدرسه

با سلام من به تازگی در مدرسه فاطمه الزهرا توس قبول شدم (سطح1)ایا میتوانم انتخاب خود را در مدرسه محل تحصیل تغییر دهم...

سلام

با سلام اطلاعيه تشكيل كلاس آموزش مشاوره شامل چه كساني است و چگونه بايد ثبت نام كنيم؟من داراي مدرك سطح 2 بوده و دنبال جايي براي اشتغال و تدريس مي گردم شما مي توانيد كمكم كنيد؟

با سلام حوزوی ها باید حداقل

با سلام

حوزوی ها باید حداقل سطح 2 را به پایان رسانده باشند و دانشجویان نیز لیسانس داشته.

شما برای تدریس و دیگر سوالاتتان می توانید با واحد فارغ التحصیلان اسلام شناسی تماس بگیرید.

شماره تماس: 8552790

سلام خوبید وخسته نباشید من در

سلام خوبید وخسته نباشید من در مسابقه آذرخش خون شرکت کردم ونمی دانم باید چگونه ثبت نام کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

با سلام شما می توانید

با سلام

شما می توانید پاسخنامه و مشخصات خود را(نام و نام خانوادگی - شماره تماس- میزان تحصیلات ) به پست الکترونیکی سایت ارسال نمایید.  آدرس پست الکترونیکی: site@islamshenasi.ir

با تشکر مدیر سایت

موسوی

سلام و عرض ادب انتقاد قبلی در

سلام و عرض ادب
انتقاد قبلی در تاریخ 6 دی ماه بوده و شما 23 بهمن جواب داده اید احساس نمیکنید دیر جواب داده شده.
حقیقتا من سوال داشتم اما تاریخ را که دیدم پشیمان شدم
حق یاورتان

سلام حق با شماست! این

سلام
حق با شماست!

این مساله دو دلیل داشت.

1- در ماه دی و بهمن ما درگیر انتقال سایت به سرور جدید بودیم و امکان آپ دیت کردن سایت جز در موارد خاص وجود نداشت.
2- این سوال از واحد آموزش بوده و مراحل اداری و پیگیری و صدق مشکل مطرح شده کمی زمان برد.

ممنون از توجه تان


منتظر نظرات شما هستیم.

سلام و تشکر فراوان ممنون از

سلام و تشکر فراوان
ممنون از جواب دقیق و به موقع تان
همسرم پایه 1 حوزه علمیه تربت حیدریه را با معدل 18.50 به پایان رسانده اند و با توجه به انتقال بنده از تهران به مشهد مقدس وهمچنین مراسم ازدواج و سکونت در مشهد به دنبال یک حوزه علمیه مناسب می گشتم که حوزه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س) را معرفی کردند. خواهشمندم روند انتقال همسرم به آن حوزه را در صورت صلاحدید اعلام نمایید.
آخوندزاده طلبه پایه 7

با سلام ما هم متشكريم از

با سلام
ما هم متشكريم از اينكه عذر ما را پذيرفتيد.
براي ثبت نام همسرتان :
روزهاي زوج(در تابستان) از ساعت 8 الي 12:30 مي توانند با شماره تماسهاي اسلام شناسي (8525250-8548789) داخلي 15 يا 17 ، سركار خانم دلشاد( مسئول واحد آموزش) تماس بگيرند . ايشان حتما روند ثبت نام را مشروح خدمتشان عرض خواهند كرد.
موفق و مويد باشيد.
منتظر نظرات شما در بخش هاي ديگر سايت خواهيم بود.

سلام و عرض ادب پیگیری

سلام و عرض ادب
پیگیری شد.
تشکر

انتقاد

ساعتهای کلاس خیلی جدی گرفته نمی شود

پاسخ از واحد آموزش

اگر منظور ساعات آموزشی است که راس ساعت مقرر آغاز و به اتمام می رسد.

اگر کلاس خاصی مد نظر است با ذکر کلاس قید نمایید.

با تشکر از توجه تان

دلشاد(معاونت آموزش)

كليه حقوق اين سايت متعلق به مدرسه علميه اسلام شناسي مي باشد و هر گونه كپي برداري از اين سايت با ذكر منبع بلامانع مي باشد.

 

Copyright © 2011 Sahba Software Group